Zaproszenie na wystawę

Z kroniki TPMM:

Wystawa będzie czynna do 10 lipca, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00 i w niedzielę od 12.00 do 18.00. Na wystawę składają się zdjęcia (w tym prezentowane po raz drugi fotografie Mińska Mazowieckiego wykonane w latach 70 – tych i 80 – tych) przez pracowników urzędu konserwatora zabytków w Siedlcach.

Dotąd nie były one prezentowane na terenie Mińska Mazowieckiego, dopiero niedawno zostały one pozyskane do zbiorów przez TPMM. Ważnym elementem wystawy są wydawnictwa książkowe, informatory, kalendarze, plakaty informujące o wydarzeniach kulturalnych oraz ponad 100 pocztówek wydanych w ciągu minionych 20 lat w Mińsku Mazowieckim. Nie zapomniano również o mińskiej prasie.
Nowością dla osób odwiedzających wystawę może być możliwość posłuchania piosenek nagranych przez mińskie zespoły muzyczne, obejrzenia wydarzeń kulturalnych unieśmiertelnionych na płytach DVD, a także skorzystania z prezentacji multimedialnych poświęconych miastu. Każdy może również na spokojnie usiąść i przejrzeć/przeczytać ponad 20 wydawnictw wyłożonych właśnie do swobodnej lektury na “okrągłym” stole. Osoby odwiedzające ekspozycje otrzymają również wydaną przez TPMM okolicznościówkę zawierającą doniesienia Tygodnika Siedleckiego z 1989 roku z terenu Mińska Mazowieckiego i plan miasta z 1991 roku.